Alain Prost

Alain Marie Pascal Prost to bardzo utytułowany francuski kierowca wyścigowy. Jego dorobek i kariera sportowa owocowała w wielkie sukcesy. Lata 1985, 1986, 1989 oraz 1993 to zapewne lata najlepiej zapamiętane przez Francuza. To właśnie wtedy stawał się czterokrotnym posiadaczem tytułu Mistrza Świata Formuły 1. Swoje życie sportowe związał z zespołami Renaulta, McLarena, Ferrari oraz Williamsa.

W tych barwach 51 krotnie zdobywał złoto w Grand Prixach. Jego rekord pobił tylko jeden zawodnik, Michael Schumacher. Swoją karierę zaczynał oczywiście, podobnie jak w przypadku innych wielkich kierowców, od wyścigów kartingowych. Sukcesy tam osiągnięte dały preludium do dalszych podbojów świata wyścigów samochodowych. Ciekawostką z życia Alaina Prosta jest fakt, iż jest on prawdziwym entuzjastą kolarstwa i w tym sporcie realizuje się aktualnie, jako biznesmen, pomagając w projektowaniu ram rowerowych.

Alain Prost ma w swoim dorobku dużo ciekawych tytułów i określeń swojej osoby, jednakże jednym z ważniejszych jest rywalizacja z Senną, która uznawana jest za najbardziej ekscytującą w dziejach Formuły 1.