Bolidy i ścigacze

pieszy.omijanie-korkow.com.pl

Zapewne większość miłośników motoryzacji i dużych szybkości chciałaby chociaż raz w życiu przejechać się oryginalnym bolidem Formuły 1. Jest to jednak niezwykle trudne, ponieważ każda tego typu maszyna jest warta majątek i dlatego nie dopuszcza się do nich „ludzi z ulicy”.

Bolidy F1 to pojazdy jedyne w swoim rodzaju. Konstruuje się je w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, wykorzystując przy tym najlepsze materiały i innowacyjne techniki.

Poszczególne zespoły F1 pilnie strzegą tajemnic serwisowych, żeby przypadkiem nie poznała ich konkurencja. Bolidy są praktycznie cały czas udoskonalane, żeby jadący w nich kierowcy mieli coraz większe szanse na uzyskanie dobrych wyników.

Jeśli bardzo zależy nam na tym, żeby pojeździć sobie z dużymi prędkościami, to najprostszym rozwiązaniem jest chyba kupienie sobie ścigacza. Tego typu maszyny, podobnie jak bolidy, projektowane są głównie po to, żeby jeździć nimi jak najszybciej.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jazda na motocyklach jest zdecydowanie bardziej niebezpieczna od poruszania się samochodem, a nawet bolidem. Pojazdy F1 na co dzień przemieszczają się po specjalnie przygotowanych torach z dobrą nawierzchnią i bandami ochronnymi.

W ich wnętrzu znajduje się również szereg innych zabezpieczeń, które chronią kierowcę w przypadku zaistnienia kolizji. Na motorze chroni nas właściwie tylko kask, który do niczego się nie przyda, kiedy doznamy wypadku przy dużej prędkości.

Podczas jazdy motocyklem trzeba więc zawsze być bardzo ostrożnym.