Czy wynajętym samochodem można jeździć bez ograniczeń?

www.shetti.eu

To, na jak długo zostanie wynajęty samochód, zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb kierowcy. Niektórzy potrzebują auta tylko na kilka godzin, by dojechać w określone miejsce.

Inni wypożyczają samochód na kilka dni, by korzystać z niego podczas całego wakacyjnego wyjazdu. W niektórych wypożyczalniach istnieje możliwość wynajęcia pojazdu nawet na kilkanaście miesięcy.

Im dłuższy jest okres wypożyczenia auta, tym niższe są koszty wynajmu na jeden dzień. Należy jednak wiedzieć, że niektóre placówki ograniczają liczbę kilometrów, jakie samochód może przebyć w ciągu doby.

Limity poszczególnych wypożyczalni mogą znacząco różnić się między sobą. Najniższy limit, jaki można spotkać w wypożyczalnia samochodów, to sto kilometrów.

Zwykle jednak kierowcy mają możliwość przejechać samochodem o wiele więcej. Oczywiście, nie wszystkie wypożyczalnie stosują tego rodzaju limity.

Aby nie narażać się na dodatkowe koszty, warto dokładnie zapoznać się ze szczegółami umowy. Dobrze także pamiętać, że wiele wypożyczalni stosuje również ograniczenia dotyczące kierowcy samochodu.

W wielu przypadkach prawo do prowadzenia pojazdu ma wyłącznie osoba, która podpisała umowę najmu. W niektórych przypadkach możliwość zmiany kierowcy w okresie wynajmu wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowej opłaty.