Dużo nas podróżuje samolotami?

program dla transportu

Transport lotniczy jest niesamowicie wygodny, dzięki czemu korzysta z niego mnóstwo osób na całym świecie. W Polsce początkowo korzystano z niego wyłącznie w celach służbowych lub też rekreacyjnych – kiedy wyjeżdżaliśmy na dalekie wakacje do ciepłych krajów.

Sytuacja ta zmieniła się w chwili, kiedy wstąpiliśmy do Unii Europejskiej. Co się takie wówczas stało, że transport lotniczy zaczął rosnąć w siłę i notowano coraz więcej oprawionych na lotnisku pasażerów? Odtworzenie rynków zachodnich stało się pretekstem dla wielu osób do opuszczenia kraju.

Znaczna część rodaków wyjechała do Wielkiej Brytanii w celu poszukiwania pracy i lepszego życia. Przeloty samolotowe w znaczny sposób im to umożliwiły.

Osoby te decydują się kilka razy do roku wrócić do kraju – na święta, na wakacje, na studia, a nawet imprezy okolicznościowe. Wówczas rezerwują bilet, nawet z dnia na dzień i w ciągu kilku godzin są w kraju.

Samolotami podróżuje się często w celach służbowych. W Polsce wiele firm międzynarodowych ma swoje oddziały, dlatego też poruszanie się z kraju do kraju do kraju samolotem jest wyjątkowo komfortowe.

Rocznie liczba osób wlatujących z Polski i przylatujących tutaj sięga nawet 7 mln.