Dziecięce królestwo

umywalki kamienne nablatowe

Dzieci, podobnie jak dorośli, potrzebują mieć w domu swój własny kąt, pewną osobistą przestrzeń. Z tego względu istotne jest, aby rodzice dołożyli starań i stworzyli swojemu potomkowi bezpieczny, funkcjonalny oraz przytulny azyl.

Jeśli dodatkowo zostanie on pomysłowo zaaranżowany – tym lepiej. Pierwszym zakupem do pokoju dziecięcego będzie zapewne łóżeczko.

Warto jednak wiedzieć, że dziecko nie potrzebuje od razu dużego łóżka, szczególnie, jeśli ma mniej niż 7 lat – maluchy w tym wieku bezpieczniej czują się na mniejszych przestrzeniach, stąd też lepiej kupić niewielkie i proste łóżeczko – lepiej za to zainwestować w to, by było ono oryginalne – oraz kocyk minky dla chłopca. Z pewnością każda dziewczynka marzy o takim, które przypomina posłanie królewny, zaś chłopiec ucieszy się z miejsca odpoczynku stylizowanego na statek, czy inny pojazd.

Dobrze jest także podzielić dziecięcy pokój na osobne strefy. To znaczy, w jednej części znajduje się łóżko i nocna szafka, w drugiej stolik i krzesełko zabezpieczone specjalnym pasem, służące do rysowania i innych twórczych zabaw.

Ostatnia strefa to oczywiście zabawkowy raj. Powinien się tutaj znaleźć regał wypełniony zabawkami.

Warto jednak zaprojektować go w taki sposób, by nie był zbyt wysoki i nie utrudniał malcowi dostępu do poszczególnych rzeczy.

www.pozytywnyegoizm.pl