Firma transportowa czy firma przeprowadzkowa? To nie to samo!

Zobacz jak działa odcinkowy pomiar prędkości i gdzie

Jeśli decydujemy się na wynajęcie profesjonalnej pomocy do przeprowadzki, pamiętajmy, że firma transportowa i przeprowadzkowa to dwa różne przedsiębiorstwa. Jeśli porównamy ceny usług firm transportowych i przeprowadzkowych, na ogół okaże się, że te pierwsze są tańsze, ale pamiętajmy, że to nie to samo.

Firma transportowa zajmuje się przewozem towarów. Ustalając cenę takiej usługi, sprawdźmy nie tylko koszt przewozu za każdy kilometr, ale też każdej godziny pracy kierowcy, ponieważ w wielu przypadkach może się zdarzyć, że więcej czasu zajmie załadunek i rozładunek niż sam przewóz.

Pamiętajmy też, że kierowca firmy transportowej nie pomoże nam w przenoszeniu naszych rzeczy (chyba, że jakoś się z nim w tej sprawie dogadamy indywidualnie). Taka usługa jest natomiast wliczona w cenę pracy firmy przeprowadzkowej.

Za wyborem tej drugiej stoi też doświadczenie w przewożeniu przedmiotów – pracownicy wiedzą np. jak wnosić trudne do przenoszenia meble.

Jeśli nasza przeprowadzka wiąże się z przewiezieniem bardzo wielu rzeczy, a sami nie mamy wielkiego doświadczenia, na pewno lepiej zdecydować się na skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej.

www.dobermann-adoracja.pl