Ile kosztuje wynajęcie samochodu?

Wynajem samochodu w oczach wielu z nas jeszcze niedawno kojarzył się z luksusem, na który mogą pozwolić sobie wyłącznie najbogatsi. Dziś jednak korzystanie z tego rodzaju usług staje się coraz bardziej przystępne. Choć większość z nas nie ma potrzeby wynajmowania pojazdów na co dzień, chętnie decydujemy się na takie rozwiązanie np. podczas wakacji.

Ile może kosztować wynajęcie auta? Ceny w poszczególnych placówkach mogą diametralnie różnić się od siebie. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych ustaleń firmy, na które wpływa między innymi wielkość przedsiębiorstwa oraz jego lokalizacja. Nie bez znaczenia pozostaje także dostępność aut oraz czas, w którym chcemy skorzystać z wypożyczalni. W sezonie jazda wynajętym autem będzie bardziej kosztowna niż poza nim.

Należy również pamiętać, że im dłuższy jest okres wynajmu, tym niższa staje się cena użytkowania samochodu przez jeden dzień. Mimo znaczących różnic między poszczególnymi krajami, przeglądając rozmaite strony internetowe, można bez problemu ustalić średnie koszty wynajem aut osobowego w różnych krajach europejskich. W Hiszpanii za jeden dzień użytkowania samochodu zapłacimy ok. 56 złotych, we Włoszech kwota ta będzie zaledwie o kilka złotych wyższa.

Stosunkowo drogo wypada cena wynajmu samochodów we Francji – za dzień użytkowania zapłacimy średnio 103 złote.