Jak korzystać z giełdy transportowej?

Czasami potrzebujemy transportu, ale tak naprawdę nie mamy żadnej firmy transportowej, która mogłaby nam to przewieźć. Poza tym, jeśli nie znamy takiej firmy, nie korzystamy z tego typu usług, to nawet trudno będzie nam powiedzieć czy oferta, która została nam przedstawiona, jest adekwatna do zadania czy może cena została zawyżona. Na szczęście jest takie miejsce, w którym możemy zamówić transport, jednocześnie porównując różne ceny, które zostaną nam zaprezentowane. To też sprawi, że łatwiej będzie nam wybrać tą usługę, która będzie odpowiadała wszystkim naszym oczekiwaniom.

Specjalne platformy

Warto wiedzieć, że istnieją specjalne platformy, na których swoje usługi mogą proponować przewoźnicy.

Wówczas możemy spojrzeć na ceny, kierunek w jakim dany przewoźnik jedzie i możemy zdecydować czy to co nam oferuje, jest faktycznie tym, czego szukamy. Ale z drugiej strony może się okazać, że nie znajdziemy tego, co by nas zainteresowało i pasowałoby do naszego problemu. Wtedy sami możemy wystawić odpowiednie ogłoszenie, dokładnie opisując czego dotyczy zlecenie, a następnie spośród wszystkich firm transportowych, które się zgłoszą, wybrać tą, która będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Im więcej ważnych informacji zamieścimy w takim ogłoszeniu, tym większa będzie szansa na to, że uda nam się znaleźć idealnego przewoźnika.

Co musimy wpisać?

Przede wszystkim należy podać takie dane jak to, jaką trasę ma pokonać kierowca.

Czyli musimy określić przynajmniej z jakiego miasta ma być odebrany dany ładunek i gdzie ma być on zawieziony. Do tego, należy wpisać jakie są jego wymiary i jaka waga, tak abyśmy mieli pewność, że podjedzie samochód, który faktycznie będzie mógł zabrać ten towar. Dodatkowo trzeba również napisać kiedy ten ładunek ma dotrzeć do miejsca docelowego i czy ustalona jest konkretna godzina, o której musi się to stać. Na tej podstawie przewoźnicy będą określali czy są w stanie przyjąć to zlecenie i jaką kwotę chcą za nie otrzymać. Może się okazać, że na dane ogłoszenie odpowie kilku przewoźników, wówczas powinniśmy poszukać informacji o każdym z nich, tak aby mieć pewność, że faktycznie wybierzemy tego najlepszego, który dowiezie nasz towar do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie.

Warto sprawdzić taką giełdę transportu, zobaczyć jakie ma opinie, czy wszystkie dokumenty, które są przez nią wystawiane są faktycznie takie, jak być powinny. Jeśli wszystko będzie się zgadzało, to spokojnie możemy na takiej giełdzie wystawiać swoje ogłoszenia, aby organizować niezbędny transport.