Jak transportować drobne przedmioty?

Slow Road

W trakcie przeprowadzki musimy przewieźć nie tylko duże rzeczy jak meble czy lodówkę, ale także drobne przedmioty jak figurki, sztućce, biżuterię itd. Drobne przedmioty o niedużej wielkości są z reguły bardziej podatne na uszkodzenia i dlatego należy zachować szczególną ostrożność przy ich bezpiecznym pakowaniu.

Najlepiej, aby wszystkie małe rzeczy zostały spakowane do jednego kartonu, ale co ważne, byłoby wskazane, aby w każdym pudle znajdowały się przedmioty o podobnym stopniu wrażliwości na uszkodzenia. Ułożenie w jednym pudle metalowych sztućców ze szklanymi kieliszkami do wina może zakończyć się katastrofą.

Przedmioty szczególnie wrażliwe na uszkodzenia (szkło, porcelana) należy owinąć folią bąbelkową lub gazetami i ułożyć w kartonie tak, aby nie obijały się o siebie w trakcie podróży. Karton należy odpowiednio podpisać, aby osoby, które będą je przenosić, wiedziały, że np.

w środku znajdują się szklanki czy kieliszki. Pamiętając o tych kilku zasadach, powinniśmy wszystkie przedmioty bezpiecznie przewieźć na miejsce przeprowadzki.