Jakie ubezpieczenie wybrać dla floty pojazdów w firmie transportowej?

Jeżeli zajmujemy się transportem, to z pewnością mamy kilka samochodów, które powinniśmy ubezpieczyć. Różne są sytuacje na drogach, może dojść do wypadku, zniszczenia towaru, może się okazać, że ktoś nam ten samochód ukradnie. Wówczas niezwykle ważne jest to, abyśmy wiedzieli, z jakiego ubezpieczenia należy skorzystać i na co zwracać uwagę podczas jego wykupywania, tak abyśmy nie popełnili jakiegoś błędu i nie płacili za to wszystko więcej, niż faktycznie powinniśmy.

Dlaczego ubezpieczenie floty?

Możemy zastanawiać się, dlaczego posiadając firmę transportową powinniśmy ubezpieczyć flotę pojazdów, a nie każdy z nich osobno. Przede wszystkim chodzi o to, że im więcej samochodów na raz będziemy chcieli ubezpieczyć, tym większa będzie szansa, że uda nam się tutaj wynegocjować niższe ceny. Jednak pamiętać musimy, że są tacy ubezpieczyciele, którzy bez większych problemów zgodzą się na to, aby ubezpieczyć nam 10 czy 15 samochodów, ale również możemy trafić na takiego ubezpieczyciela, który zgodzi nam się ubezpieczyć jedynie 5 samochodów.

Dlatego też, trzeba dokładnie porównać wszystkie oferty i sprawdzić, gdzie będziemy mogli zapłacić najmniej. Jednocześnie sprawdzając też, co wchodzi w skład takiego ubezpieczenia, aby nie okazało się, że tam gdzie zapłaciliśmy najmniej, praktycznie nie ma zbyt wielu sytuacji, w których możemy odzyskać pieniądze.

Na co zwracać uwagę?

Musimy zdawać sobie sprawę, że jeśli chcemy ubezpieczyć naszą flotę, to możemy ją ubezpieczyć od różnych sytuacji, a to oznacza, że musimy się zastanowić, który zakres ubezpieczenia faktycznie nam się przyda.

Na pewno powinniśmy ubezpieczyć naszą flotę od wypadków, powinniśmy również wykupić takie ubezpieczenie, aby w razie awarii samochodu wiedzieć, że ubezpieczyciel podstawi swój samochód. Dodatkowo warto się zastanowić czy chcemy ubezpieczyć szyby i jakieś inne wyposażenie samochodu, na wypadek gdyby doszło do ich uszkodzenia. Co ważne, możemy się także ubezpieczyć w taki sposób, aby mieć zapewnioną pomoc prawną, w razie gdyby odbywało się dochodzenie o odszkodowanie.

Oczywiście im więcej rzeczy będzie na naszej liście z ubezpieczeniem, tym wyższą kwotę będziemy musieli za nią zapłacić. Dlatego warto wiedzieć co faktycznie może nam się przydać, a z czego możemy zrezygnować, tak aby mieć pewność, że wybierzemy najlepszy rodzaj ubezpieczenia jaki tylko możemy. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, powinniśmy sprawdzić jak najwięcej ofert.

Wówczas będziemy mieli pewność, że wybierzemy tą, która będzie dla nas wręcz idealna.