Każ im zapiąć pasy

www.pomosty-dolnyslask.pl samochody używane poznań

Pasy bezpieczeństwa w samochodach codziennie ratują wiele osób przed śmiercią lub ciężkim kalectwem. Właśnie z tego powodu Ty również powinieneś pamiętać o zapinaniu pasów. W dodatku, jako kierowca, jesteś także odpowiedzialny za osoby, które podróżują z Tobą. Oznacza to, że powinieneś ruszyć dopiero wtedy, gdy wszyscy pasażerowie zapną pasy. Bycie kierowcą to przyjemne zajęcie.

Prowadzenie szybkiej maszyny, jaką jest samochód może dawać wiele satysfakcji. Jednak jest to także czynność odpowiedzialna. Przyzwyczajenie sprawia, że podczas jazdy „nie czujemy” prędkości. Tymczasem nawet przy zaledwie 50 km/h może z nas zbyt wiele nie zostać po zderzeniu z drzewem czy autem z przeciwka. W takiej sytuacji pasy mogą uratować, bo przynajmniej ciała pasażerów się nie przemieszczają.

Jeśli jedna z osób wpadnie na drugą przy takiej prędkości, ciężkie obrażenia są pewne. Oczywiście podczas zwykłej przejażdżki trudno jest ciągle myśleć o wypadkach i poważnie tłumaczyć znajomych, żeby zapieli pasy. Jednak od czego jest system kontrolujący zapięcie. Jeśli go wyłączyłeś, to włącz z powrotem. To idealny pretekst do tego, by namówić wszystkich na zapięcie pasów.

W końcu nie możecie jechać z głośno alarmujących systemem.