Kilka porad na użycie folii spożywczej w nietypowy, ale skuteczny sposób

Kingspan BioPura http://kwarcowespieki.pl/nowe/spieki-kwarcowe-wielofunkcyjne-zastosowanie/

Folia spożywcza jest dość prostym, choć niebanalnym produktem. Sama jej nazwa wskazuje, że jest przeznaczona do użycia w dziedzinie spożywczej. Czy to jednak prawda? Oczywiście, choć bardzo okrojona. Okazuje się, że folia ta ma szereg innych zastosowań, o których nawet ciężko pomyśleć. Ludzie są jednak ekspertami w dziedzinie wykorzystywania niecodziennych materiałów do codziennych czynności. Przykładów jest wiele, a oto najciekawsze:

  • Owijanie produktów, które służą higienie osobistej folią, a następne szczelne zakręcenie nakrętek. Wszystko naprzeciw rozwiązaniu problemu wyciekających produktów chemicznych np.

    w trakcie podróży. Bardzo uciążliwe i niemal niewykonalne uniknięcie takiej historii, chociażby raz w życiu. Efekt? Zabrudzone ubrania, brak produktów, konieczność kupienia nowych, a w końcu – strata pieniędzy i nerwów. Użycie folii spożywczej niemal gwarantuje bezpieczeństwo w realizacji takich transportów;

  • Folia spożywcza to idealny izolator. Dużo słyszy się o tym, że zatrzymuje ciepło, chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Czasami zdarza się, że chłodną porą okna szumią, a z nich dopływają zimne masy powietrza. Szczelne przyciśnięcie i umocowanie folią spożywczą może skutecznie prowadzić do zatrzymania ciepła w pomieszczeniu.

    Trzeba jednak uważać na to, aby w momencie zakładania – nie została naderwana;

  • Codzienność konfrontuje się z szeregiem problemów. Jednym z nich są półki w lodówce. Każdy jest w stanie wyobrazić sobie rozlane mleko, dżem, czy ostatki po potrawach na szklanych elementach. Lodówkę ciężko jest sprawnie umyć – wymaga wyjmowania poszczególnych części, mycia i dokładnego suszenia. Na pomoc przychodzi folia spożywcza – staranne wyłożenie lodówki tym materiałem oszczędzi nam czasu na sprzątanie. W razie potrzeby można ją usunąć i nałożyć nową.

.

www.wakcynologia.net.pl