Kucyk oraz kitka

Najbardziej wygodnym i najszybszym sposobem uczesanie włosów jest kucyk. To najprostsze uczesanie jest z nami od pokoleń i zawsze będzie. Pasuje do każdej osoby, od małej dziewczynki do babci. Tę tradycyjną kitkę można zrobić z długich włosów, natomiast na krótkich, szczególnie u takich małych dwulatków, stanowią ich pierwszą w życiu fryzurę, utrwalaną na wielu fotografiach. To uczesanie pasuje do szkoły, pracy, na imprezę, na salony, ale również do sprzątania.

Uniwersalność kitki sprawia, że wszystkie kobiety ją uwielbiają. Jak się okazuje nie tylko one, gdyż kucyk należy również do męskiej i właściwie w tym przypadku, jedynej fryzurowej kombinacji. Niemniej jednak każda kitka może się trochę różnić. Bardziej oryginalne uczesanie to z pewnością zastosowanie ciekawych dodatków, jak piękne gumki z aplikacjami w postaci kwiatów, o różnych barwach i kształtach. Dobrą propozycją jest owiniecie kucyka jednym pasmem włosów i przypięcie go spinką, w taki sposób, aby zakryć użytą gumkę.

Kitka nie musi być zrobiona po środku. Ciekawą propozycją na imprezę jest wykonanie jednej kitki z boku, świetnie wyglądają w takiej sytuacji lekko natapirowanie włosy, sprawdza się też wykonanie pojedynczych loczków. Często również, nie tylko u dzieci, wykonuje się dwie symetrycznie ułożone kitki. Jak widać banalna, jak by się wydawało kitka, jest nie tylko niezastąpionym uczesaniem na wiele okazji, ale również staje się inspirującym źródłem wielu fryzjerskich stylizacji. Także liczne, modne upięcia bazują na wyjściowej fryzurze, jaką jest właśnie kucyk.

 .

www.wolontariat2011.pl