Na jaki kolor pomalować pokój niemowlęcy?

http://www.marmite.eu/lp/dlaczego-warto-zamontowac-deszczownice kerlit

Odpowiednie urządzenie pokoju niemowlęcego jest niezwykle ważny. Powinien być przestronny, funkcjonalny i zawierać odpowiednie gadżety, które mogą się przydać w każdej chwili. Jednocześnie równie ważny jest kolor ścian, na które pomalujemy pokoik.

Na jaką barwę zdecydować się przy urządzaniu pokoju naszego niemowlaka? Przede wszystkim powinien być to kolor spokojny, nie zanadto rzucający się w oczy i delikatnie współgrający z dziecięcymi meblami. Dlatego tak często wykorzystywany w dziecięcych pokoikach jest kolor ecru czy też najzwyklejsza biała barwa. W pokoiku niemowlęcym powinno zrezygnować się z jaskrawych kolorów takich jak intensywny żółty, pomarańczowy czy jasny zielony.

Takie kolory najzwyczajniej mogą męczyć wzrok naszego nowonarodzonego dziecka i irytować. Ściany niekoniecznie muszą być jednak białe – delikatny niebieski czy beż również doskonale się sprawdzą. Powinniśmy jednak pamiętać, że ostateczny kolor ścian powinien działać przede wszystkim uspokajająco, a nie spełniać naszego wymagania estetyczne.