Na ważnych uroczystościach zazwyczaj chcemy fotografa

Nawet jeśli na co dzień nie korzystamy z usług fotografa, to przynajmniej od czasu do czasu, podczas różnego rodzaju rodzinnych wydarzeń, jego obecność wydaje nam się niezbędna. Dlatego właśnie zapraszamy go na śluby, rocznice, chrzciny czy komunie święte, bo chcemy mieć pewność, że w tych najważniejszych dla nas dniach, kiedy niejednokrotnie spotyka się cała rodzina, fotograf będzie z nami, aby móc to wszystko uwiecznić. Oczywiście wśród gości znajdzie się z pewnością wiele osób, które będą robiły zdjęcia, jednak nie ukrywajmy, wiele z nich nie będzie zbyt ładnych. Jedne będą rozmazane, inne będą miały zaburzoną proporcję, jeszcze inne mogą być niedoświetlone. A korzystając z usług fotografa możemy mieć pewność, że te zdjęcia będą naprawdę wspaniałe, a co się z tym wiąże, staną się dla nas pamiątką, z której chętnie będziemy korzystać.

Ustalmy szczegóły

Jeżeli już przeprowadziliśmy rozeznanie i znaleźliśmy fotografa, który wydaje się być dla nas tym najlepszym, to warto na spokojnie zastanowić się nad tym, czego od niego oczekujemy.

Im bardziej sprecyzowane będą nasze oczekiwania, tym łatwiej będzie nam je przekazać, a co się z tym wiąże, tym większa będzie szansa, że faktycznie na koniec otrzymamy fotografie, które będą spełniały nasze oczekiwania. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy fotograf ma być z nami tylko na samej uroczystości, czy może chcemy aby zrobił nam trochę zdjęć podczas przygotowań. Dodatkowo trzeba się też zastanowić czy chcemy mieć zdjęcia z sesji fotograficznej czy tylko z danego wydarzenia. A jeśli sesja, to mają być one wykonane w plenerze czy może w studiu? Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, a to oznacza, że im bardziej sprecyzowana będzie nasza wizja, tym łatwiej będzie nam ją przekazać fotografowi, aby on mógł się do niej odnieść i powiedział nam, czy faktycznie jest w stanie wykonać dla nas taką usługę, czy może powinniśmy poszukać kogoś innego?

Pozwólmy mu powiedzieć

Oczywiście ważne jest to, abyśmy przedstawili w rozmowie z fotografem naszą wizję, jak to wszystko ma wyglądać. Jednocześnie nie możemy zapominać, że to on jest tutaj ekspertem i to on ma doświadczenie w robieniu różnego rodzaju zdjęć. Dlatego też warto go wysłuchać, zobaczyć jakie ma pomysły, obejrzeć jego portfolio aby przekonać się, co konkretnie może nam tutaj zaproponować.

Może się wówczas okazać, że jego wizja będzie znacznie lepsza niż nasza. Oczywiście to nie jest tak, że zdecydować możemy się tylko na pomysł nasz albo tylko na ten zaproponowany przez fotografa. Być może uda się połączyć te dwie wizje i z każdej z nich wybrać to, co najlepiej do siebie pasuje. Możliwości jest sporo, ale żeby faktycznie były one wykorzystane, musimy na ich temat rozmawiać, bo wówczas będziemy mieli największe szanse na to, aby ustalić tą jedną wizję, która pozwoli na uzyskanie świetnego efektu końcowego. Można sprawdzić jakie wcześniej zlecenia wykonywał dany fotograf i przekonać się, czy takie ujęcia nam odpowiadają, czy jednak wolelibyśmy coś innego. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, a to oznacza, że powinniśmy się dokładnie przyjrzeć im wszystkim, aby wybrać te najlepsze.