Najbardziej kochamy blondynki

Tak, blondynki to podobno najbardziej pożądany kolor włosów, który bardzo lubią mężczyźni. Niestety uzyskanie koloru, który będzie wyglądał idealnie nie jest takie proste. Natomiast piękny, jasny odcień, jakim mogą cieszyć się naturalne blondynki wymaga specjalnej ochrony. Tego typu włosy są nadzwyczaj podatne na wpływ czynników zewnętrznych, a w szczególności na letnie słońce, które bardzo osłabia i przesusza włosy.

Dlatego osoby o tym kolorze włosów powinny stosować preparaty przeznaczone do włosów blond, które będą wzmacniały włosy na całej jej długości. Istnieje jeszcze jeden problem, jakim jest postępujące z upływem czasu naturalne ciemnienie włosów. Blondynka, która jako mała dziewczynka cieszyła się pikantnym, jasnym odcieniem, już w granicach dwudziestego piątego roku życia zauważa tendencje do zmiany barwy jej włosów. I wtedy pojawiają się dylematy, czy nie zastosować pierwszej farby.

Jednak włosy pod wpływem słońca zaczynają się rozjaśniać, co oczywiście nie zadowala w pełni. Jest jednak na rynku wiele preparatów, które mają służyć rozjaśnianiu włosów. Oparte na naturalnych składnikach takich jak rumianek czy cytryna. Jest też preparat, który w swoim składzie zawiera dodatkowo wodę utlenioną, a jego działanie uaktywnia się pod wpływem ciepłego powietrza z suszarki.

Pozwala to na bardzo delikatne i naturalne rozjaśnienie włosów blond, a tym samym uniknięcie stosowania farb do włosów. Jednak nie należy stosować go zbyt często, bo woda utleniona ma właściwości wysuszające.