Najczęstsze błędy przy przeprowadzce

serwis maszyn merlo

O czym należy pamiętać, aby nasza przeprowadzka nie zakończyła się katastrofą? Przeprowadzka jest wydarzeniem dość rzadkim w naszym życiu, raczej niewielu z nas ma duże doświadczenie i wprawę przy przenoszeniu całego swojego dobytku z jednego miejsca do drugiego. W tej sytuacji łatwo popełnić błąd, który sprawi, że przeprowadzka zajmie nam znacznie więcej czasu niż przypuszczaliśmy. Najważniejsze jest dokładne zaplanowanie wszystkich czynności – można nawet na kartce spisać sobie punkt po punkcie harmonogram wszystkiego, co jest do zrobienia, aby o niczym nie zapomnieć. Trzeba pamiętać o tym, że najwięcej czasu zajmie nam pakowanie, dlatego nie można go odkładać na ostatnią chwilę.

Najlepiej zacząć nawet z dwutygodniowym wyprzedzeniem od pakowania rzeczy, których nie używamy na co dzień. Dzięki temu będziemy też na bieżąco widzieć, czy na pewno mamy wystarczającą liczbę odpowiednich kartonów i w razie potrzeby zdążymy uzupełnić braki. Z odpowiednim wyprzedzeniem powinniśmy też wybrać firmę przeprowadzkową. Pamiętajmy, że one też mają napięte grafiki.

Jeśli pomocy będziemy szukać na ostatnią chwilę, będziemy zmuszeni skorzystać z firm, które akurat mają wolne moce przerobowe – może okazać się, że będą to jednocześnie najdroższe oferty lub te o najniższej jakości.