O czym pamiętać przy przeprowadzce ze zwierzętami?

Nasze Stacje Kontroli Pojazdów w Warszawie zlokalizowane są w kilku dzielnicach: Ursus, Ochota, Wawer

Przeprowadzka to konieczność bezpiecznego przetransportowania nie tylko naszych mebli i innych przedmiotów, ale także zwierząt. Zwierzę nie jest rzeczą i trzeba o tym pamiętać nie tylko przy okazji przeprowadzki.

Musimy zadbać o to, aby podróż była dla niego nie tylko bezpieczna, ale także jak najmniej stresująca. Podróż szczególnie trudno znoszą koty, dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość, to najlepiej, aby w trakcie przejazdu ktoś z domowników trzymał naszego milusińskiego na kolanach.

Jeśli nie ma takiej możliwości, kota najlepiej jest umieścić w specjalnej klatce podróżnej. To też najlepsze rozwiązanie w przypadku psów.

Pamiętajmy, że jeśli podróż trwa kilka godzin, mniej więcej co trzy należy robić przerwę, aby pies napił się wody i załatwił swoje potrzeby fizjologiczne na zewnątrz. W miarę łatwo można przewieźć chomika, świnkę morską czy innego gryzonia.

Trzeba jednak pamiętać, aby z klatki podróżnej wyjąć wszystkie elementy, które w trakcie jazdy mogą się przesuwać i zranić naszego pupila. W przypadku przewozu zwierząt niebezpiecznych takich jak węże, pająki itp.

należy zadbać nie tylko o ich bezpieczeństwo, ale także osób, które będą nam pomagać przy przeprowadzce.