Usuwanie zmarszczek jest skuteczne?

https://aspazja.pl/czytelnia-aspazji/relaks-czyli-zlapanie-rownowagi

Zmarszczki to zmora każdego dojrzałego człowieka, a fachowo ujmując, są to załamania struktur skóry, spowodowane zmniejszaniem się z czasem ilości kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Pierwsze zmarszczki pojawiają się u osób, które skończyły 25 rok życia. W związku z tym, że nie są niczym estetycznym i przyjemnym, wszyscy pragną się ich pozbyć na możliwe sposoby i dostępnymi metodami. Usuwanie zmarszczek może być zarówno skuteczne i nieskuteczne. Trzeba jednak rozeznać się w rynku i sprawdzić co jest najbardziej polecane.

  • Pierwszą kategorią w zakresie usuwania zmarszczek są metody bezinwazyjne, czyli te, które nie ingerują bezpośrednio w skórę. Kurację przeciwzmarszczkową można rozpocząć wizytą u dermatologa, który zazwyczaj przepisuje tzw. retinoidy, które zaleca się stosować miejscowo, na zmarszczki. Są to pochodne witaminy A, które nie tylko likwidują zmarszczki, ale także wyrównują koloryt skóry. Niestety stosowanie takich preparatów powoduje zwiększenie skóry na podatności poparzeń słonecznych.

    Przez to taka kuracja musi być wzbogacona o stosowanie preparatów ochronnych. Do metod nieinwazyjnych zaliczyć można także wszelkiego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe, które są ogólnie dostępne na rynku. Można je kupić bez recepty, a ogólnie rzecz ujmując oznacza to, że istnieje bardzo duże ryzyko złego dobrania kosmetyku pod skórę. Każde zastosowanie kolejnych produktów w tym przypadku dobrze jest skonsultować wcześniej z dermatologiem;

  • Druga kategoria usuwania zmarszczek to zabiegi inwazyjne. Jednym z nich jest dermabrazja i mikrodermabrazja.

    Usuwanie zmarszczek odbywa się tutaj metodą mechanicznego usunięcia wierzchniej warstwy skóry w celu uwidocznienia tej zdrowszej i bardziej witalnej. Dermabrazja jest bardziej inwazyjna, powoduje zaczerwienienie przez dużą ilość ściągniętego naskórka. Z kolei mikrodermabrazja dedykowana jest osobom z nieco bardziej delikatną skórą, a zabieg dotyczy jedynie najbardziej zewnętrznej warstwy skóry i nie powoduje dużych podrażnień. laserowe usuwanie zmarszczek sopot to kolejna metoda na usuwanie zmarszczek. Ich zastosowanie ma na celu miejscowe podgrzanie skóry, a w końcu ułatwienie wydobycia kolagenu i elastyny.

    Oprócz dermabrazji i laserów, często stosuje się także różnorodne peelingi chemiczne. Są to mieszanki chemiczne (kwasy), które mają usunąć martwy naskórek i pozbyć się zmarszczek. Kolejnym, dość radykalnym sposobem będzie zastrzyk z botoksu, który w efekcie paraliżuje konkretne partie twarzy, przez co skóra wydaje się w efekcie wygładzona. Botoks używany jest do takich partii jak: czoło oraz luki między brwiami, a także kurze łapki.

Wszystkie metody usuwania zmarszczek mają jedną, wspólną cechę.

Zadziałają wówczas tylko wtedy, gdy będą cyklicznie powtarzane. Zamiast decydować się od razu na radykalne kroki w kierunku metod inwazyjnych, warto w pierwszej kolejności zastosować kurację w formie preparatów, wypisanych przez dermatologa.