Warkocz, francuz, dobierany

https://www.sukienkimm.pl/ odmładzanie skóry poznań

Warkocz to motyw przewodni wielu fryzur, bardzo popularny w ostatnich czasach. Ten wcześniej zarezerwowany dla dziewczynek, sposób plecenia włosów, nabiera dzisiaj nieco inne znaczenie. Przy zastosowaniu warkoczyków możemy wyczarować wiele fantazyjnych uczesań na każdą okazję. W codziennej stylizacji, gładko zaczesany jeden warkocz, czy zapleciona grzywka przy rozpuszczonych włosach, świetnie nadaje się do pracy. Natomiast fantazyjne zastosowanie, tak zwanego dobieranego warkocza, pozwala na stworzenie korony z włosów. Dobierany różni się od podstawowego tym, że do trzech cienkich pasm włosów, po każdym zapleceniu dobieramy następne.

Idealnie nadają się do tego długie, równe włosy. Nie polecam stosowania warkoczy przy wycieniowanych fryzurach, gdyż zbyt krótkie pasma będą się rozsypywać, a warkocz nie przetrwa zbyt długo. To, w jaki sposób zapleciemy nasze włosy zależy tylko i wyłącznie od nas lub naszego fryzjera, bo w gruncie rzeczy zaplecenie samej sobie francuza, jest iście mistrzowskim talentem. Warkocze, jako ich afrykańska wersja mogą stanowić kilkadziesiąt pojedynczych małych warkoczyków, to taka fajna letnia fryzura. Jednak na co dzień i od święta raczej stosujemy tradycyjne wersje zaplecenia pośrodku głowy. Lub pojedyncze warkocze przechodzące w różnych kierunkach głowy, tworząc fantazyjne kształty.

Również splot warkocza może być inny, wystarczy zapleść go w odwrotny sposób, w tradycyjnym włosy przeplatane są od góry, a tutaj zaplatamy je w dół.