Warto mieć dobrego fotografa

Może rzadziej niż kiedyś korzystamy z usług fotografa, tym bardziej, że zdjęcia cyfrowe zdominowały te papierowe, a więc już nie wywołujemy tyle fotografii co dawniej. Ale nawet fakt, że większość z nas na co dzień nosi aparat fotograficzny przy sobie, w postaci smartfona, nie oznacza, że fotograf nie jest nam już całkowicie potrzebny. Zdarzają się takie sytuacje w naszym życiu, kiedy chcemy, aby zostały uwiecznione przez prawdziwego specjalistę. Wówczas mamy pewność, że wszystkie zdjęcia wyjdą pięknie, a co się z tym wiąże, że staną się wspaniałą pamiątką, którą chętnie będziemy pokazywali innym ludziom.

Musimy wybrać tego najlepszego

Zazwyczaj z usług fotografa korzystamy w tych sytuacjach, w których zależy nam na zdjęciach wysokiej jakości. Chcemy wówczas mieć pewność, że wszystkie zdjęcia wyjdą perfekcyjnie i te najważniejsze momenty faktycznie zostaną uwiecznione. Dlatego też, zanim wynajmiemy konkretnego fotografa, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się różnym ofertom, jak również popytać wśród rodziny i przyjaciół czy mogą nam polecić kogoś sprawdzonego. Kogoś, kto faktycznie skupi się na swojej pracy, a więc wszystkie najważniejsze momenty z tego dnia będziemy mieli uwiecznione. Kogoś, kto zagwarantuje nam piękne ujęcia, które nie będą ani zbyt ciemne, ani za bardzo rozjaśnione.

Dodatkowo podczas wybierania fotografa, który ma dla nas wykonać zdjęcia, powinniśmy zwrócić również uwagę, jak nam się z nim rozmawia. Jeśli nie mieliśmy problemów z nawiązaniem rozmowy to super, jeśli czujemy, że gdzieś ta bariera komunikacyjna się pojawiła, to warto się zastanowić czy nie poszukać kogoś innego. Tak samo warto sprawdzić czy wybrany przez nas fotograf ma podobne wizje zdjęć jak my, zwłaszcza jeśli umawiamy się na sesje fotograficzne. Jeśli my chcemy plener, a on upiera się przy studiu, to również może się okazać, że ten efekt końcowy nie będzie do końca taki jak chcieliśmy, a takich sytuacji z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

W jakiej formie chcemy zdjęcia?

Podczas ślubów, chrzcin, komunii świętych czy ważnych dla nas uroczystości robimy bardzo dużo zdjęć, bo chcemy mieć pewność, że wszystkie najważniejsze momenty zostaną na nich uwiecznione. Dlatego właśnie wynajmując fotografa powinniśmy się z nim porozumieć odnośnie tego, w jaki sposób te zdjęcia mają nam być przekazane. Czy chcemy, aby wszystko było na płycie? A może chcemy, żeby większość zdjęć znalazła się na płycie, ale kilka lub kilkanaście z nich, tych najpiękniejszych znalazło się w pięknie przygotowanym albumie? Wówczas mogą w nim być wklejane, albo możemy się zdecydować na album, który będzie wydrukowany i będzie wyglądał jak książka. To już będzie zależało tylko od nas, ale warto o tym powiedzieć fotografowi już na początku współpracy, tak aby wiedział, czego ma się spodziewać. Niezwykle ważne jest to, abyśmy dokładnie się zastanowili nad tym, jakie rozwiązania mogą się dla nas okazać najlepsze.

Jednak zawsze musimy szukać tego najlepszego fotografa, z którym bez problemów będziemy potrafili nawiązać kontakt.