Wnoszenie mebli przy przeprowadzce

ViaSigni: oznakowanie dróg

Chyba najtrudniejszym elementem każdej przeprowadzki jest przenoszenie mebli. Niemal każda przeprowadzka wiąże się z koniecznością przetransportowania mebli – szaf, łóżka, kanapy, stołu, krzeseł czy foteli. To przedmioty wyjątkowo trudne w transporcie – są duże, ciężkie i nieporęczne.

Jeśli tylko mamy taką możliwość, rozbierzmy meble na części – dzięki temu łatwiej będzie nam je nie tylko przenosić, ale także zajmą mniej miejsca w samochodzie. Oczywiście przy ich rozkręcaniu trzeba zapamiętać sposób montażu, aby umieć je później z powrotem złożyć. Części mebli jak fotele, kanapy czy sofy nie da się rozkręcić lub można je zdemontować na kilka elementów, które i tak będą miały spore gabaryty.

Nie damy rady ich przenieść w pojedynkę, dlatego warto zatroszczyć się o pomoc kogoś sprawnego i silnego fizycznie. Nawet z pomocą możemy mieć kłopot z manewrowaniem np. kanapą na wąskich klatkach schodowych.

Meble należy odpowiednio zabezpieczyć, do czego świetnie się nada folia stretch. Niezależnie od jej zastosowania należy uważać, aby w trakcie znoszenia i wnoszenia mebli, nie obijać nimi ścian czy poręczy na klatce schodowej.

reperaturki