Wyższość kabiny prysznicowej nad wanną

papier toaletowy ozdobne lustra

Czasy, gdy ludzie wybierali wannę ponad prysznic czy brodzik dawno minęły. Obecnie to rozwiązanie związane z szybkim prysznicem dominuje w decyzjach konsumenckich.

Skąd taka zmiana? To duże ułatwienie dla rodzin wielopokoleniowych. Wejście do kabiny prysznicowej jest o wiele łatwiejsze zarówno dla osób starszych, jak i dzieci.

Z kolei wychodzenie z wanny łatwo może skończyć się poślizgnięciem, a i próg do pokonania jest znacznie wyższy. Jednocześnie brodzik zajmuje w łazience znacznie mniej miejsca.

Choć toaleta to bardzo ważne miejsce mieszkania, to bez wątpienia nie chcemy, aby było największym pomieszczeniem domu. Dlatego mniejsza kabina prysznicowa pozwoli zachować nam więcej metrów kwadratowych na pozostałe pomieszczenia.

Dodatkowo prysznic sprzyja ekspresowemu trybowi życia. Wzięcie prysznica to raptem kilka minut, co znacznie skraca czas kąpieli.

Z kolei w wannie, zanim nalejemy odpowiednią ilość wody, to już bylibyśmy po wzięciu prysznica. Dlatego też brodziki zyskują popularność zważywszy na ciągły pośpiech dzisiejszego społeczeństwa.